اخبار و اطلاعيه ها

آرشيو


برگزاری همایش مردمی روز جهانی سکته مغزی

shaghayegh zafarmand

1395-9-13

مرکز تحقیقات نورولوژی بالینی با هدف آموزش و افزایش سطح آگاهی عموم مردم در مورد عوامل خطر، آشنایی با علائم  ، راه های پیشگیری از بیماری و ضرورت مراجعه هر چه سریع تر بیماران سکته مغزی جهت درمان در روز جمعه هفتم آبان ماه 1395 با همکاری انجمن مغز و اعصاب استان فارس، معاونت بهداشتی و اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شهرداری شیراز و اداره بهزیستی شهر شیراز اقدام به برگزاری همایش مردمی روز جهانی سکته مغزی نمود. 

در مرحله اول این همایش ایستگاه های جهت غربالگری (فشار خون، چاق) و مشاوره برای عموم مردم تعبیه گردید. دانشجویانی که به منظور این امور آموزش دیده بودند، مراجعه کننده را از نظر فشار خون و BMI مورد غربالگری قرار دادند. سپس به صورت چهره به چهره درمورد اهمیت بیماری، علائم بیماری و عوامل خطر مرتبط با بیماری سکته مغزی آموزش های لازم را در اختیار مردم قرار دادند. بروشور و پمفلت های آموزشی نیز در این مرحله در اختیار مردم قرار گرفت.   

در مرحله دوم بعد از اتمام غربالگری در محوطه باز بوستان خلدبرین جمعیت مراجعه کننده به مدت 20 دقیقه توسط کارشناس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نرمش همگانی پرداختند. 

در مرحله سوم و پایانی این همایش جناب آقای دکتر برهانی حقیقی رئیس مرکز تحیقات نورولوژی بالینی، جناب آقای دکتر شریعت معاونت پژوهشی مرکز تحقیقات نورولوژی بالینی، جناب آقای دکتر ضیاء رئیس انجمن سکته مغزی و سرکار خانم دکتر روشن ضمیر عضو هیئت علمی گروه توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورد علائم بیماری ، عوامل خطر بیماری راه های پیشگری از بیماری و اهمیت فیزیوتراپی و توانبخشی بعد از سکته مغزی با مردم صحبت کردند. این مراسم به صورت پرسش و پاسخ بین مردم و پزشکان ادامه پیدا کرد. در انتها مراسم قرعه کشی انجام شد که سه دستگاه فشار خون دیجیتال به سه نفر از افرادی که در مراسم شرکت کرده بودند به عنوان هدیه تقدیم گردید.

این مراسم با حضور پورشور مردم در کمال نظم و آرامش برگزار شد. مشارکت فعال دانشجویی، صرفه جویی و استفاده از کمترین هزینه ها بدون پشتیبانی مالی شرکت ها و ارگان ها ، از نقاط قوت این همایش به شمار می رود.

 
مرکز تحقیقات نورولوژی بالینی
دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نشانی: استان فارس، شیراز، برج پژوهشی محمد رسول الله، طبقه هشتم
تلفن: 36281572
آدرس پست الکترونیکی:cnrc@sums.ac.ir
 

  کارگاه ها و همایش هاآئین نامه ها و فرم هاتازه های سایت